Luty 21 2019 21:59:50        
Strona głównaForumLinkiArtykułyGaleria zdjęć
Translator

Nawigacja
· Strona główna
· Księga Gości
· Współpraca
· Userbar'y
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Historia
· Kategorie newsów
· Artykuły
· Szukaj
· FAQ
THEOCRACY
· O grze
· Wymagania
· Galeria zdjęć
PODSTAWY
· Mapa
· Menu
PLEMIONA
· Atlanie
· Axocopanie
· Yaxunowie
· Iztahuacanie
· Huatepekowie
· Teotitlanie
ROZGRYWKA
· Samouczki
· Przepowiednia
· Kroniki
· Gra wieloosobowa
· MultiPlayer w praktyce
· Obsługa interfejsu
· Skróty klawiszowe
JEDNOSTKI
· Ogólne
· Cechy jednostek
· Mieszkańcy
· Jednostki bojowe
· Magiczne
· Szkolenie
BOHATEROWIE
· Szermierze
· Włócznicy
· Łucznicy
PORUSZANIE
· Prowincja
· Krolestwo
WOJNA
· Walka
· Formacje
· Strategie
MAGIA
· Ogólnie
· Magiczne przedmioty
PRZEDMIOTY
· Maski
· Tarcze
· Pierścienie
· Topory
· Włócznie
· Łuki
· Miecze
· Klejnoty
· Inne
KAPŁANI
· Słońca
· Księżyca
· Gwiazd
· Natury
· Duszy
BUDYNKI
· Budowanie
· Produkcyjne
· Przetwarzające
· Szkoleniowe
· Magazynujące
· Inne
· Koszary
· Piramidy
· Specjalne
GOSPODARKA
· Surowce
· Kopalnie
· Produkcja
· Dostawy
· Transport
DYPLOMACJA
· Stosunki
· Relacje
MISJE W PRZEPOWIEDNI
CIEKAWOSTKI
· Pokój

Facebook

 
 
Yaxunowie
YAXUNOWIE

Młode plemię, żyjące w dżunglach południowego wschodu, które pojawiło się na Wielkim Wężu Ziemi w VII wieku naszej ery. Nie są zbyt cywilizowani i pod pewnymi względami są nie lepsi niż leśni zabójcy. Yaxunowie często najeżdżają okoliczne wioski, powszechnie wiadomo, że wolą brutalne rozwiązywanie od bardziej wysublimowanych: rabunek zamiast handlu i wojna zamiast dyplomacji. Trzeba jednak zauważyć, że szanują przy tym ludzi odważnych i uczciwych. Choć ze swymi wrogami Yaxunowie często postępują okrutnie, nigdy nie okłamują i nie oszukują przyjaciół. Nie działa na nich czar władzy ani pieniądza, mają w stanowczej pogardzie tych, którzy władzę i pieniądze cenią wyżej od ludzkiego życia i wolności.


MOJE ZDANIE

Yaxunowie to plemię rzeczywiście bardzo wojownicze, ale niezbyt silne. Nie warto próbować podpisywać z nimi sojusze ani wdawać się w inne układy, bo po prostu szkoda czasu i klejnotów. Atakują dość często ale armie rzadko kiedy przekraczają liczbę 200 żołnierzy. Ich ważną bronią są jaguary, ale czasami ta broń obraca się przeciwko nim. Mają dość duże państwo, lecz na niezbyt dobrych prowincjach. Brakuje im złota i kamienia, ale dobra ekonomia i zdolności zarządzania powodują powstanie całkiem potężnych miast, które bardzo zasilają armię.


OPINIE Z DAWNEGO FORUM

Yaxunowie- Nienawidzę tego plemienia. Porąbane dzikusy ;) Używają jaguarów, niby dobre ale często sami padają ich ofiarą ;) Używają magii natury, a ich bohaterowie mają cienkie artefakty. Może poza pierścieniem regenerującym życie. Proponuję wystawić jako pierwszych do odstrzału :) Główna armia nie przekracza 350 ludzi (chyba :D)
autor: Klaps89

Yaxonowie - żółte gostki .Nie obejdą się bez walki! Na początku atakują Axocopan .Widać są od nich lepsi .Gdy tylko dojdą do ciebie albo ty do niech szykuj oręż zaraz bowiem wypowiedzą ci wojnę! Siłę daje im natura i jaguary ale wystarczy jeden celny strzał łukiem czy balistą na chodowe jaguarów a od razu robimy małe spustoszenie w wrogiej armii !Bohaterowie tu się zgadzam z klaps`em Artefakty ciękie tylko pierścień jako taki!
autor: Wormek

Yaxunowie - dzikusy i tyle. Słabo się rozwijają gospodarczo i militarnie. Jednak podbijali bez problemu silniejszych axopan gdyż tamci walczyli jeszcze z iztahuacanami i dlatego ich podbijali ale ogólnie są słabi zbierze się armie 300-350 wojsk i można ta armia podbić wszystkie prowincje Yauxnow. Stosują jaguary i tylko kapłanów natury
autor: Sebcio
 
 
 
 
Komentarze
#1 | Quatro dnia kwiecień 11 2009 07:56:30
Yaxunowie nigdy nie stanowili dla mojej armii problemu, ale jakoś nie lubiłem grać w przepowiednię tak, że podbijam wszystko co mogę. Ich prowincje są dość ubogie, nie mają miejsca pod budowę. Główną zaletą ich armii są kapłani natury i jaguary. Główną wadą - zazwyczaj nie walczą w szeregu. Ich naczelną armię pokonałem 20 łucznikami, 10 balistami, 3 kapłanami księżyca, 3 k. natury, 3 k. duszy i 1 arcykapłanem gwiazd Pfft

A jeśli chcecie ich podbić i mieć ich bohaterów to zróbcie tak: Zanim Yaxunowie zajmą Lustro Kauni odbijcie im Wzgórza Wartownika, podpiszcie pokój i zawrzyjcie sojusz. Wyjdźcie wszystkimi jednostkami ze Wzgórz Wartownika, które utracicie, a po paru dniach/tygodniach zajmą je Hautpekowie. Odetną oni Was od Yaxunów (którzy Hautpeków nie atakują), a tym samym Yaxunowie nie będą mieli z Wami styczności i nie będą mogli zerwać sojuszu i wypowiedzieć wojny. I po pewnym czasie ich prowincje staną się Waszymi.
#2 | TzyGun dnia marzec 12 2010 13:10:00
Armia Yaxunów składa się głównie z szermierzy (i w mniejszym stopniu z włóczników). Czego wymagać od prymitywów? łuki są widocznie dla nich zbyt skomplikowane. Jedynie ich kapłani potrafią mocno uprzykrzyć życie tymi swoimi pnączami. Ja w walce z nimi używałem doświadczonych łuczników i garstki szermierzy do odwrócenia uwagi. Żółci padali jak muchy.
#3 | biaraga dnia kwiecień 07 2010 14:32:09
Yaxunowie to zdecydowanie najsłabsze plemię w całej grze. Dzikusy z buszu. ich prowincje nic nie warte. Ich wojsko jest bardzo małe, przeważnie mają do 160 żołnierzy w prowincji i kilka jaguarów. Jak się dobrze postaram, to podbijam ich w ciągu jednego roku. Moja jedna armia z 400 żołnierzami, 30 balistami, 60 jaguarami i kilkoma kapłanami i arcykapłanami wystarczyła aby podbić ich wszystkie prowincje (oprócz stolicy) jedna po drugiej bez odpoczynku i uzupełniania strat, serio! I co ciekawe, nawet nie tracę czasu na walkę, zawsze podczas podbijania Yaxunów używam automatycznego rozstrzygnięcia bitwy, bo szkoda czasu. W bitwie giną ich wszyscy żołnierze, a z moich 400 tracę mniej niż 200 w ciągu całej wojny.
#4 | mati655 dnia lipiec 03 2012 19:33:40
Wystarczy że rozwali się hodowce jaguarów i ma się załatwione.
 
 
 
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,678
· Najnowszy użytkownik: Bryczkowski

Facebook

Ostatnie artykuły
· Hiakiri: Rok 1420
· Hiakiri: Rok 1419
· Perypetje związane z...
· Poinsencja
· Bogowie Azteków

Losowa Fotka

Plastikarz.pl | Spawanie Plastiku Szczecin
KONKRET PIZZACopyrights by Theocracy.xgame.pl | Theme by Lucasso
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
2,585,329 Unikalnych wizyt
statystyka