Luty 21 2019 21:58:43        
Strona głównaForumLinkiArtykułyGaleria zdjęć
Translator

Nawigacja
· Strona główna
· Księga Gości
· Współpraca
· Userbar'y
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Historia
· Kategorie newsów
· Artykuły
· Szukaj
· FAQ
THEOCRACY
· O grze
· Wymagania
· Galeria zdjęć
PODSTAWY
· Mapa
· Menu
PLEMIONA
· Atlanie
· Axocopanie
· Yaxunowie
· Iztahuacanie
· Huatepekowie
· Teotitlanie
ROZGRYWKA
· Samouczki
· Przepowiednia
· Kroniki
· Gra wieloosobowa
· MultiPlayer w praktyce
· Obsługa interfejsu
· Skróty klawiszowe
JEDNOSTKI
· Ogólne
· Cechy jednostek
· Mieszkańcy
· Jednostki bojowe
· Magiczne
· Szkolenie
BOHATEROWIE
· Szermierze
· Włócznicy
· Łucznicy
PORUSZANIE
· Prowincja
· Krolestwo
WOJNA
· Walka
· Formacje
· Strategie
MAGIA
· Ogólnie
· Magiczne przedmioty
PRZEDMIOTY
· Maski
· Tarcze
· Pierścienie
· Topory
· Włócznie
· Łuki
· Miecze
· Klejnoty
· Inne
KAPŁANI
· Słońca
· Księżyca
· Gwiazd
· Natury
· Duszy
BUDYNKI
· Budowanie
· Produkcyjne
· Przetwarzające
· Szkoleniowe
· Magazynujące
· Inne
· Koszary
· Piramidy
· Specjalne
GOSPODARKA
· Surowce
· Kopalnie
· Produkcja
· Dostawy
· Transport
DYPLOMACJA
· Stosunki
· Relacje
MISJE W PRZEPOWIEDNI
CIEKAWOSTKI
· Pokój

Facebook

 
 
Axocopanie
AXOCOPANIE

Plemiona i państwa - miasta miedzy dwoma morzami są trzymane w mocnym uścisku imperium axocopańskiego, które jest jak stalowy kołnierz ściskający szyję Matki Ziemi. Państwo Axocopan nie należy do najbardziej starożytnych, ale nie jest też szczególnie młode. Zostało założone prawdopodobnie jakieś 500 lat temu. Jednak odkąd sięga ludzka pamięć, Axocopanie dążą do uciskania ludów Jukatanu. Jeśli kiedyś im się to uda. Jest oczywiste, że nie przestaną na tak skromnym marzeniu . Główną filozofię Axocopan stanowi zemsta i mocne poczucie własnej wyższości. Władcy tego państwa są autokratyczni i okrutni. Mają dobrze zorganizowaną, znakomitą armię, ale swojej gospodarki nie potrafili już tak dobrze zorganizować. Od długiego czasu żyją z danin płaconych przez poddanych i inne szczepy. Bez wątpienia nie można ich nie doceniać, zwłaszcza po powstaniu 1419 roku, które uczyniło ich Twymi śmiertelnymi wrogami - ten konflikt nieprędko zostanie zakończony.


MOJE ZDANIE

Jest to szczep, bardzo negatywnie nastawiony na porozumienie z naszym plemieniem. Jednak nie atakuje nas, jeżeli my tego pierwsi nie zrobimy. Aczkolwiek odróżnia nich od np. Iztahuacan i Teotitlian to, że jeżeli skuszą się na sporą ilość klejnotów w zamian za podpisanie sojuszu, to już się z niego nie wycofają. Są bardzo silnym państwem, które zajmuje główne szlaki łączące zachód ze wschodem. Pomimo niezbyt dużych obszarów, mają wszystkiego pod dostatkiem, bo według mnie osiedlili się na najlepszych, najbardziej zasobnych prowincjach z całej gry. Ja w pierwszej fazie gry, wolałem z nimi nie zaczynać wojny, pomimo ich bogactw, ponieważ za bardzo by to osłabiło moje plemię, a podpisanie z nimi sojuszu i przejecie ich całego dobytku bez walki jest o wiele bardziej opłacalne.


OPINIE Z DAWNEGO FORUM

Axocopanie- Typki zaznaczone na fioletowo. Na początku wydawali mi się mistrzami. Ale szybko można się przekonać że są plemieniem nad wyraz słabym. Goście używają magii słońca księżyca i gwiazd. Głównym bohaterem jest Kathapii. Sam w sobie jest cienki, ale posiada wielce przydatny przedmiot - tarczę która blokuje strzały i włócznie :D Ich największa armia nie przekracza 370 ludzi (chyba).Nie używa raczej nic wspaniałego a jego pokonanie nie sprawia mi nigdy trudności :D
autor: Klaps89

Axocopanie, fioletowi Gostki (Dla początkujących nie radze ich atakować z bardzo słabą armia np. na początku. Kiedy Mamy już silną armie dobrze jest ich atakować!)Nie używają balist Używają kapłanów słońca ale nie Arcykapłanów! Używają kapłanów i arcy....księżyca i gwiazd ,dusz chyba też Najbardziej opłacająca się do zdobycia prowincja jest lustro kauni chociaż Yaxunowie wtedy na nas pójdą. Dowódca Armii: Kathapii. On używa tarczy czterech wiatrów która całkowicie blokuje strzały i włócznie. Armia nie jest zbyt dobrze uformowana gdy atakują małą armią moja formacje a gdy dużą zwykle 2/3 średnie armie z formacja reszta leci na przypadłe!
autor: Wormek

Axocopanie - dość dobrzy ale są wyczerpani wojnami z Yauxnowami i Iztahuacanami w ten sposób staja się łatwym łupem dla nas ale lepszym sposobem na nich jest zawarcie sojuszu. Stosują przeciętna armie 250-300 wojsk. Maja kapłanów słońca księżyca i gwiazd(arcykapłani)
autor: Sebcio
 
 
 
 
Komentarze
#1 | Quatro dnia kwiecień 11 2009 07:53:45
Ja się podzielę tym, co sam zaobserwowałem i przepraszam panów powyższych za potencjalnie odmienne zdanie Smile

Axocopanie to plemię, które pozostaje neutralne względem nas przez całą rozgrywkę, chyba, ze sami wypowiemy wojnę. Nie posiadają silnej armii - w ich stolicy znajduje się chyba jedyna, jaka może sprawić problem. Warte uwagi są trzy prowincje. Wszystkie trzy graniczą z Domami Wolności. Axocopanie używają przede wszystkim magii gwiazd (w Domach Strachu jest arcykapłan), ale też magii księżyca. Nie spotkałem się z innymi kapłanami w ich armii.
#2 | biaraga dnia kwiecień 07 2010 14:20:51
Axocopanie.. Leżą na bardzo dobrych prowincjach, ich miasta są pożądnie rozbudowane (nie patrząc na takie zadupie jak Wybrzeże Rekinów czy Wężowa Gardziel). Nie potrafią jednak wykorzystać swojego potencjału. Dziwi mnie też to, że o wiele słabsi Yaxunowie ich niszczą. Armia Axocopan nie stanowi większego problemu. Ich główna armia ma 380 żołnierzy, ale i tą też łatwo pokonać. Kiedy ja przechodzę przepowiednię, to zawsze ich podbijam po tym, jak rozprawię się z Yaxunami.
#3 | mati655 dnia lipiec 03 2012 19:32:38
Ja najlepiej podbijać te trzy prowincje graniczące z domami wolności na końcu.Smile
#4 | OlejhunterPL dnia marzec 30 2013 00:33:46
Axocopanie przypominają mi trochę Niemców ( jako państwo w przeszłości oczywiście). Są w centrum kontynentu, ich miasta są duże i silne. Sam lud jest mądry ale skłania się do złych praktyk i stwierdza swoją wyższość nad innymi. Ogólne budzą niechęć
 
 
 
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online
· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,678
· Najnowszy użytkownik: Bryczkowski

Facebook

Ostatnie artykuły
· Hiakiri: Rok 1420
· Hiakiri: Rok 1419
· Perypetje związane z...
· Poinsencja
· Bogowie Azteków

Losowa Fotka

Plastikarz.pl | Spawanie Plastiku Szczecin
KONKRET PIZZACopyrights by Theocracy.xgame.pl | Theme by Lucasso
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
2,585,309 Unikalnych wizyt
statystyka