Luty 21 2019 21:54:10        
Strona głównaForumLinkiArtykułyGaleria zdjęć
Translator

Nawigacja
· Strona główna
· Księga Gości
· Współpraca
· Userbar'y
· Forum
· Linki
· Kontakt
· Historia
· Kategorie newsów
· Artykuły
· Szukaj
· FAQ
THEOCRACY
· O grze
· Wymagania
· Galeria zdjęć
PODSTAWY
· Mapa
· Menu
PLEMIONA
· Atlanie
· Axocopanie
· Yaxunowie
· Iztahuacanie
· Huatepekowie
· Teotitlanie
ROZGRYWKA
· Samouczki
· Przepowiednia
· Kroniki
· Gra wieloosobowa
· MultiPlayer w praktyce
· Obsługa interfejsu
· Skróty klawiszowe
JEDNOSTKI
· Ogólne
· Cechy jednostek
· Mieszkańcy
· Jednostki bojowe
· Magiczne
· Szkolenie
BOHATEROWIE
· Szermierze
· Włócznicy
· Łucznicy
PORUSZANIE
· Prowincja
· Krolestwo
WOJNA
· Walka
· Formacje
· Strategie
MAGIA
· Ogólnie
· Magiczne przedmioty
PRZEDMIOTY
· Maski
· Tarcze
· Pierścienie
· Topory
· Włócznie
· Łuki
· Miecze
· Klejnoty
· Inne
KAPŁANI
· Słońca
· Księżyca
· Gwiazd
· Natury
· Duszy
BUDYNKI
· Budowanie
· Produkcyjne
· Przetwarzające
· Szkoleniowe
· Magazynujące
· Inne
· Koszary
· Piramidy
· Specjalne
GOSPODARKA
· Surowce
· Kopalnie
· Produkcja
· Dostawy
· Transport
DYPLOMACJA
· Stosunki
· Relacje
MISJE W PRZEPOWIEDNI
CIEKAWOSTKI
· Pokój

Facebook

 
 
Gra wieloosobowa
GRA WIELOOSOBOWA

Po kliknięciu na przycisku gry wieloosobowej w menu głównym przejdziesz do menu opcji serwera. Ekran ten obejmuje listę serwerów, umożliwiającą wybranie serwera, z którego chcesz skorzystać. Możesz także uruchomić własny serwer. Rodzaje serwerów


SERWER GRY

Taki serwer jest uruchomiony z ekranu gry wieloosobowej przez gracza, który będzie gospodarzem sesji. Jeśli gospodarz wyjdzie z sesji przez rozpoczęciem gry, jego serwer automatycznie odłączy się.


SERWER DEDYKOWANY

Taki serwer można utworzyć, uruchamiając program Server.exe. W tym przypadku sesja nie ma głównego gospodarza - staje się nim pierwszy gracz, który uruchomi grę. Jeśli gracz ten opuści sesję, funkcja gospodarza przejdzie na następnego gracza

W obu przypadkach uprawnienia gospodarza są w mocy jedyni e do chwili rozpoczęcia rozgrywki. Po rozpoczęciu gry dowolny gracz może opuścić sesję bez zmuszania do wyjścia pozostałych uczestników zabawy. (Wyjątek stanowi sytuacja gdy sesję opuszczą wszyscy gracze poza jednym, który nie będzie mógł kontynuować gry samotnie.) Wyłącznie gospodarz sesji jest uprawniony do modyfikowania jej parametrów (wybór mapy, zaklęć, ilość pieniędzy).


OPCJE

Nowy serwer

Możesz wpisać dane nowego serwera gry (nazwę komputera lub jego adres IP można podać lub odczytać w sposób opisany poniżej).

Modyfikacja serwera

Możesz zmienić dane jednego z serwerów (nazwę komputera lub jego adres IP można podać lub odczytać w sposób opisany poniżej).

Skasowanie serwera

Usuniecie danych wybranego serwera

Utworzenie serwera

Ta opcja powoduje uruchomienie serwera i natychmiastowe podłączenie do niego.

Dołączenie do serwera

Nawiązanie połączenia z wybranym serwerem.

Powrót

Powrót do menu głównego.


JAK SPRAWDZIĆ SWOJE IP

- Kliknij na przycisku "Start" na pasku zadań Windows.
- Kliknij na opcji "Uruchom".
- Wpisz w okienko "winipcfg.exe"
- Kliknij przycisk OK.
- Pojawi się menu prezentujące między innymi adres IP.

- Lub wejść na stronę internetową gdzie można sprawdzić swoje aktualne IP

Jeśli dana sesja nie może przyjąć więcej graczy lub rozgrywka się już rozpoczęła, otrzymasz odpowiedni komunikat. Natomiast, gdy uda Ci się dołączyć do sesji, będziesz musiał podać swoje imię.


MENU KONFIGURACJI

Lista graczy

Lista graczy. Wykaz uczestników, którzy dołączyli do danej sesji, znajdują się w lewej górnej części ekranu. Nazwa serwera oznaczona jest gwiazdką, zaś znak przelewu pojawia się przed imionami graczy gotowych do rozpoczęcia rozgrywki.

Na ekranie znajduje się także przycisk "Zmień", za pomocą którego możesz, w odpowiednim oknie, zmienić nazwę i kolor swojego plemienia. Głowa w prawym górnym rogu przedstawia pierwotny kolor (jeżeli już został wybrany:, zaś klikając na niżej możesz zmienić swoje barwy.

Dostępny jest także przycisk "Parametry", który działa tylko wtedy, gdy jesteś gospodarzem sesji. Za pośrednictwem tego przycisku możesz ustalić maksymalną ilość dostępnych klejnotów lub zakazywać używania magii. Możesz także wybierać pole bitwy (mapę).

- Wybór mapy. Okno to prezentuje listę typów map dostępnych w grze wieloosobowej. Przy nazwie każdej mapy podana jest maksymalna liczba graczy. Po prawej stronie widnieje miniaturka mapy wraz z krótkim opisem.


Okno komunikatów

Jest umieszczone pod listą graczy i umożliwia uczestnikom sesji porozumiewanie się. W oknie tym widoczne będą również ostatnie wiadomości. U dołu okna znajduje się wiersz edycji, w którym można wpisywać swoje wiadomości do wysłania przez naciśnięcie klawisza enter. Dostępne są dwa rodzaje wiadomości.


Modyfikacja armii

Prawa część ekranu zawiera menu, za pośrednictwem którego, stosując metodę "przeciągnij i puść", możesz umieszczać w swojej armii wojowników, płacąc uprzednio ich żołd. Klikając prawym przyciskiem myszy (PPM), możesz werbować żołnierzy dziesiątkami, ale maksymalnie do liczby na jaką Cię stać.

Wojownicy mogą być przydzieleni do oddziałów - wystarczy przeciągnąć ich na odpowiednich dowódców. Wyjątek stanowią jaguary, które muszą występować w oddziałach dowodzonych przez hodowcę jaguarów. Jeśli w danej sesji dozwolone jest używanie magii, pod wojownikami widoczne będą zbiorniki many, umożliwiające zakup energii magicznej (jeśli dysponujesz jeszcze funduszami). Rzecz jasna, by korzystać z magii, musisz zakupić także kapłanów. Jeżeli magia nie jest dozwolona w Twojej sesji, werbowanie kapłanów nie jest możliwe. Poza tym w oknie modyfikacji armii podana jest liczba posiadanych pieniędzy.

Jeśli nie jesteś gospodarzem sesji, możesz zasygnalizować swoją gotowość do gry, klikając na przycisku "Gotów". Wciśnięty przycisk zmienia się w przycisk "Anuluj". Zwolnienie tego przycisku spowoduje wycofanie się (na przykład w celu dalszego modyfikowania armii) i ponowną zmianę w przycisk "Gotów". Jeżeli, klikając na przycisku "Gotów", nie posiadasz żadnej armii, pojawi się odpowiedni komunikat ostrzegawczy.

Jeśli jesteś gospodarzem sesji, możesz rozpocząć rozgrywkę, klikając na przycisku "Start". W przypadku, gdy zapomniałeś ustalić jakiś parametr, nie posiadasz żadnej armii lub jesteś jedynym uczestnikiem sesji, pojawi się odpowiedni komunikat ostrzegawczy.

Klikając na przycisku "Wyjdź/Zniszcz" możesz odpowiednio opuścić lub zlikwidować sesję. Opuszczając sesję przekazujesz uprawnienia gospodarza następnemu graczowi. Likwidacja sesji jest możliwa tylko wtedy, gdy to Ty uruchomiłeś serwer. W ten sposób wracasz do menu opcji serwera.

Jeśli w sesji uczestniczy odpowiednia liczba graczy (co najmniej dwóch), a gospodarz kliknie na przycisku "Start", rozpocznie się bitwa.
 
 
 
 
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
 
 
 
 
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
 
 
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Aktualnie online
· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 1,678
· Najnowszy użytkownik: Bryczkowski

Facebook

Ostatnie artykuły
· Hiakiri: Rok 1420
· Hiakiri: Rok 1419
· Perypetje związane z...
· Poinsencja
· Bogowie Azteków

Losowa Fotka

Plastikarz.pl | Spawanie Plastiku Szczecin
KONKRET PIZZACopyrights by Theocracy.xgame.pl | Theme by Lucasso
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
2,585,225 Unikalnych wizyt
statystyka